مدیریت ساخته ها-مجتمع های مسکونی

در همه جوامع انسانی شما با دو عامل قانون و مدیر اجرایی می‌توانید مشکلات بوجود آمده را برطرف کنید. مجتمع‌های مسکونی هم در واقع جوامع انسانی کوچکی هستند که یک یا چند مدیر باید از طرف نمایندگان ساختمان برای امور اجرایی برگزیده شده و امورات ساختمانی را به انجام برسانند. قطعا بر کسی پوشیده نیست که مدیریت در مجتمع ها و شهرک های مسکونی صرفا محدود به دریافت شارژ و پرداخت هزینه های جاری نیست و مجموعه ای است از تصمیم گیری ها، اقدمات و فرآیندهایی که مستقیما بر کیفیت زندگی ساکنین مجتمع در زمان حال و آینده تاثیر گذار می باشد.این درجه از اهمیت، قطعا نیازمند آگاهی، آموزش و در اختیار داشتن ابزارها و فناوری هایی است که به توانمندی مدیران این مجموعه ها کمک خواهد کرد.

تعریف ساختمان

در تعریف ساختمان بنائي است كه بوسيله ديوار از ديگر بناهاي همجوار خود ، يك بناي مستقل و مجزا و استواري را تشكيل مي دهد و شامل يك يا چند اطاق و يا هر نوع فضاي مسقف ديگر مي باشد كه بمنظور سكونت ، كسب و يا استفاده توأم و يا ديگر مقاصد ساخته شده باشد . منظور از مستقل بودن داشتن درب ورودي و خروجي مستقل به گذرگاه عمومي و منظور از جدا بودن و داشتن ديوارهاي خارجي مشترك يا مستقل است.

مدیریت-ساخته-ها مجتمع مسکونی

مدیریت-ساخته-ها مجتمع مسکونی

نحوه مدیریت ساختمان

مدیریت ساختمان یک شغل پر مسئولیت است که در ساختمان های بیش از پنج طبقه باید شکلی قانونی داشته باشد زیرا قانون برای آن تعاریفی دارد که در صورت بروز مشکلات طبق آنها ,قانون با افراد برخورد میکند پس نیاز است قوانین و اصول این شغل را بدانیم تا دچار تبعات عدم آگاهی در این زمینه نشویم. وظایف مدیر ساختمان به شرح زیر است:
1.نظارت بر نگهداری و راهبری تاسیسات
2.مدیریت منابع انسانی شاغل در ساختمان
3.حفظ ایمنی و امنیت ساکنان و ابنیه
4.ارائه خدمات رفاهی به ساکنان متناسب با نیازها
5.نظارت بر نگهداری فضای سبز و حفظ زیبایی ساختمان
6. دریافت شارژ واحد های مسکونی و مدیریت هزینه ها
7. تشکیل مجمع عمومی و هیات مدیره

ضرورت مدیریت ساخته های مجتمع مسکونی 

در دنیای مدرن و پیشرفته امروزی، نظام مدیریت کلان از شکل هرم تصمیم گیری که جنبه سلطه گرایانه داشته تبدیل به یک طیف شده که در آن تصمیم ها با همدلی، اشتراک نظر و خرد جمعی گرفته می شوند.انرژی و انجام کار گروهی سبب رسیدن به اهداف متعالی و افزایش بهره وری است و هر عملی با شفافیت سیستم برای عموم قابل بررسی و کنترل است. امروزه در بیشتر کشورهای توسعه یافته سیستم مدیریت حقوقی مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت های متعدد مهندسی-خدماتی به مراقبت و سرویس و نگهداری ساختمان ها مشغول هستند. به عنوان مثال در تورنتوی کانادا شیوه اداره مجتمع های مسکونی نه با افراد منتخب ساکن در ساختمان، بلکه با فرد برگزیده شرکت های تخصصی در زمینه اداره ساختمان ها است.

واحد آموزش شرکت ایجاد فرهنگ مدیریت آینده (ایفما) با برخورداری از یک نظام جامع آموزش منسجم و پویا، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران مجتمع ها و برج های مسکونی نموده است. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  021446288400-09120120636 تماس بگیرید. جهت ارتباط با ادمین به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

دوره های آموزشی مدیر ساختمان در مدیریت ساخته ها

مدیر ساختمان با گذراندن دوره های تخصصی در این صنعت و حمایت کارگروهی تخصصی از گرایش های مهندسی عهده دار سمت می گردد. در روش مدرن، مدیران ساختمان باید از لحاظ نظری دوره های مرتبط شامل قوانین مجتمع های مسکونی، اصول ارتباطات انسانی، مدیریت مالی برای مجتمع های مسکونی و اداره فیزیکی ساختمان را در کالج گذرانده باشند و از نظر عملی هم با کارآموزی یا شروع کار به عنوان دستیار، صلاحیت خود را برای شرکت مربوطه اثبات کنند. کادر اجرایی ساختمان نیز که توسط شرکت راهبری ساختمان انتخاب می گردند در تعامل کامل با مدیر ساختمان بوده و مطابق برنامه های مدون به ایفای تعهدات می پردازند.

برای مدیریت ساخته مجتمع مسکونی به کجا مراجعه کرد ؟

یک شرکت مدیریت و راهبری ساختمان ممکن است ده ها مجتمع مسکونی در سطح شهر را اداره کند و حسن شهرت می تواند باعث انتخاب این شرکت برای اداره مجتمع های جدید و تمدید همکاری پیش از خاتمه قرارداد شود. به این ترتیب کسی مجتمع را اداره می کند که تخصص این کار را دارد، نیروی انسانی مربوطه از جمله نگهبانان هم دوره دیده اند. سوپروایزرهای مجتمع عملکرد کلیه پرسنل را از طریق دوربین های مدار بسته و بررسی چک لیست های اجرایی و گزارش کارهای روزانه کنترل و بررسی می نمایند. با این روش بر کل مجتمع نظارت دقیقی صورت می گیرد.

مزایای مدیریت ساخته مجتمع مسکونی

  1. ثمره این سیستم برای بهره برداران نظم، دقت، رفاه و آرامش خواهد بود.
  2. سیستم جامع مدیریت و راهبری با نظارت مدیر مقیم آموزش دیده و دانش شرکت مربوطه پاسخگوی کلیه نیازهای ساکنین از جمله راهنمایی خودروهای میهمانان و ساکنین، تحویل گیری بسته های پستی و رساندن به دست مخاطبانش، خوشامدگویی به مراجعان و راهنمایی آنان است.
  3. در صورت اضطرار و در همه ساعات شبانه روز امکان تماس با عوامل امدادی توسط سیستم مدیریت و راهبری ساختمان وجود دارد و در صورت بروز هر خرابی در تاسیسات یا آسانسور هماهنگی جهت اعزام تکنسین فنی مجرب در کوتاه ترین زمان به عمل می آید.
  4. ساکنین با وجود این سیستم مدیریتی عملاً نگران هیچ اتفاق پیش بینی نشده ای نیستند و با آرامش و امنیت در مجتمع زندگی می کنند .

نتیجه:

مدیریت در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی با توجه به وجود فضاها و هزینه‌های مشترک، حقوق ساکنین و دیگر مواردی که در زندگی آپارتمان نشینی وجود دارد، شرایط خاص خود را دارد و نیاز به این است که از بین ساکنین نماینده ای که صاحب ملک باشد، مسئولیت مدیریت ساختمان مسکونی را برعهده بگیرد و امور ساختمان را در دست بگیرد. در ابتدا مدیر ساختمان مسکونی کاری آسان به نظر می رسد اما در نگاهی عمیق تر خلاف این موضوع ثابت و دشواری وظایفی که به عهده مدیر است مشخص خواهد شد. از راه حل های مدرن و موثر در مدیریت ساختمان مسکونی استفاده از برنامه های مدیریت آنلاین می باشد. بدون شک انجام امور ماهیانه و دائمی ساختمان ها و مجتمع های مسکونی کار آسانی نیست و وظایف متعددی شامل حال مدیریت ساختمان مسکونی می گردد.

Leave a Reply

Call Now Button
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟